Dodany: 2012-02-28 13:28:34

 

Jak i z jakich surowców pozyskuje się kolagenŹródło jest bardzo ważnym powodem do istnienia czegoś. Przyczynę powstania, rzeka ma swoje źródło które jest początkiem rzeki miejscem w którym wypływa. To tam ma ona swój początek.

 

Kolagen jako substancja naturalna też musi skądś pochodzić, często jego powstanie datuje się na moment jego odkrycia dobrze wiemy natomiast, że istniał od zawsze od początków człowieka i zwierząt w których organizmach się zawiera. Kolagen jest środkiem który zawiera się pod różnymi postaciami w jednym organizmie. Ludzie posiadają kolagen w trzech miejscach w skórze jako jej składnik w sumie należy do tkanki łącznej, w szpiku kostnym i na gałce ocznej w formie ciekłej w ilości składowej jako ochrona dla oka.

 

Kolagen pozyskujemy w głównej mierze na dwa sposoby w sposób czysto laboratoryjny i jest on identyczny z kolagenem ludzkim, inne rodzaje kolagenu są uzyskiwane ze zwierząt w tym zwłaszcza ryb, kolagen rybi jest najbardziej zbliżony składem chemicznym do ludzkiego. Dlatego najczęściej się go pozyskuje nadaje się do takiego samego stosowania jak ludzki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak i z jakich surowców pozyskuje się kolagen
Nick: