Dodany: 2012-02-28 13:35:10
 

Jakie rodzaje kolagenu można wyróżnićWyróżniamy pewne rodzaje substancji czy rzeczy według określonych kryteriów często są one zróżnicowane pod względem siły określonych cech. Tak też dzieje się w przypadku kolagenu, kolagen jest podzielny według tego jak jego rodzaje oddziałują na ludzki organizm, zwłaszcza pod względem zdrowotnym.

 

Jest to najcenniejsza z punktu widzenia ludzi i medycyny cecha kolagenu. Właśnie to decyduje o jego olbrzymiej wartości. Kolagen ma kilka typów standardowych: grafitowy, rybi, srebrny, platynowy. Kolagen grafitowy jest stosowany w medycynie jako jeden ze środków rehabilitacyjnych w wypadku urazów kostnych i układu ruchu.

 

Kolagen rybi jest najbardziej zbliżony do ludzkiego pod względem składu chemicznego i typu budowy, srebrny jest to typowy zwykły kolagen szerokie zastosowanie znalazł w kosmetyce. Platynowy ma również głównie właściwości kosmetyczne i pielęgnacyjne to od niego zależy piękno kobiecej urody w pewnym wieku do jakiego doszły. Nie da się szybciej i sprawniej wykorzystać kolagenu niż do celów kosmetycznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie rodzaje kolagenu można wyróżnić
Nick: