Dodany: 2015-01-30 13:26:27

 

Kwas hialuronowy Kwas hialuronowy jest powszechnie wykorzystywany w zabiegach anty – aging, jakie oferuje medycyna estetyczna gostyń. Służy przede wszystkim do wygładzenia zmarszczek. Jest to polisacharyd, który naturalnie występuje w ludzkiej skórze, przyczyniając się do jej prawidłowego nawilżenia, jędrności i elastyczności.

 

Dodatkowo jego zadaniem jest wspieranie syntezy włókien kolagenowych, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej (stanowią swoiste rusztowanie dla skóry). Niestety wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w organizmie systematycznie zmniejsza się, co prowadzi do wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry (zmarszczek, utraty elastyczności, pojawieniu się przebarwień).

 

Ratunkiem jest medycyna estetyczna gostyń, ponieważ skutecznym sposobem zahamowania procesu starzenia jest uzupełnienie poziomu kwasu hialuronowego w organizmie, czego podejmuje się właśnie medycyna estetyczna gostyń w oferowanych przez siebie zabiegach upiększających. Polegają one na wstrzykiwaniu pod skórę zmodyfikowanej laboratoryjnie postaci kwasu hialuronowego, który imituje ten występujący naturalnie w organizmie. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kwas hialuronowy
Nick: